Home » O nás

O nás

Vítejte na našem blogu

Jsme dánská expat rodina, která žije ve Splitu, Chorvatsko od začátku roku 2004, kdy jsme se rozhodli založit podnik, tady dole. Než jsme se přestěhovali do Chorvatska,  žili jsme 9 a půl roku v Německu.

Chorvatsko - rodina

Na začátku našeho dobrodružství v Chorvatsku, moje žena a děti byli zpátky v Dánsku zatímco ja jsem cestoval zpět a vpřed a  snažil se vytvořit společnost a zajistit jeho provoz. To bylo těžké období pro každého z nás. V říjnu 2005 jsme se nakonec všichni rozhodli přestěhovat tady dole.

Moje děti byly velmi malé, když jsme přijeli, a prvních pár měsíců bylo hrozné pro ně. Oni by plakali každý den na cestě do školky, a opravdu jsme měli nějaké vážné pochybnosti o pobytu zde. Naštěstí se věci začaly pomalu měnit. Poté, co jsme se vrátili z naší vánoční dovolené  v Dánsku, děti začaly mluvit chorvatsky.

V roce 2007 moje starší dcera Caroline musela začít chodit do školy a my jsme si nebyli jisti, jestli chceme zůstat tady. Informovali jsme se hodně o školství zde, a jako její chorvatština byla dost dobrá, rozhodli jsme se zůstat. Caroline je dnes v třetí třídě a naprosto miluje školu.

Musíme říci, že všechno klaplo dokonale pro nás, moc se nám líbí životní styl v Chorvatsku. Zde jsme opravdu měli možnost cestovat moc. Podívejte se na naš blog a  uvidíte, co vám chci říct.

Máte-li jakékoli dotazy / připomínky, neváhejte nás kontaktovat na info@solitum.hr

Pokud linkujete na naše stranky, můžete nám pomoci k podpoře Chorvatska. Případně můžete dát “Vše o Chorvatsku” banner na vaší stránce. Zde si můžete přečíst podrobnosti, jak se nám může pomoci.

Pozdrav ze Splitu,

Ida, Caroline, Lene a Morten

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.