Top Post »

April 20, 2010 – 12:27 pm |

Na poslední den naší velikonoční dovolené, jeli jsme na návštěvu nejstaršího města v Chorvatsku. Nin leží 15 km severně od Zadaru. Na cestě do Ninu jsme museli pracovat trochu! V poslední době jsme se stali …

Read the full story »
aktivní dovolená

turistika, vodní sporty a další aktivity pro vaši dovolenou

dalmácie

Split, Dubrovnik, Makarska riviera a krásné ostrovy

kultura

akce, festivaly, koncerty a jiné kulturní akce v Chorvatsku

nakupování

Průvodci, náklady na služby a další věci týkající se plánování rozpočtů

split

1700 rok historie a vše Split nabízí

Home » do Chorvatska

Dálniční poplatky v Chorvatsku

Submitted by on March 10, 2010 – 12:31 pm

dálnice-a1-Zagreb-Dubrovnik-

Během posledních deseti let, Chorvatsko je v procesu budování nových dálnic  po celé zemi,  s výjimkou posledních 140 km od Ravča (Ploće) do Dubrovníku, je hlavní částí dálnic nyní skončil.

A1 Zagreb – Dubrovnik

Dálnice A1 je také nazýván v Evropě nejkrásnější dálnici, jakmile jste řízené to jsem si jist, že budete souhlasit, na to.

V současné době celkem 456 km mezi Záhřebem a Ploče (Ravča) je hotové, z poslední výjezd je asi 10 km do Ploče a asi 95 km do Dubrovníku.

Mýtné na chorvatské dálnici jsou např. cena ze Záhřebu do Zadaru 105 kn, Záhřeb – Split 157 kn a Záhřeb do současného koncového bodu Ravča – 187 kN.

TAJNÝ TIP: Pokud byste měli dostat hlad při jízdě na A1, doporučuji vám, aby se zastavili v restauraci Macola, která  se nachází asi 200 km od Záhřebu.

A1/A6 Zagreb – Rijeka

Dálnice mezi Záhřebem a Rijekou byla dokončena koncem roku 2008. Je dlouhá 140 km dlouhá a za celou trasu zaplatíte 60 kun.

Níže naleznete detailní informace o dálničních poplatcích a výstupních bodech na chorvatskchých dálnicích.

Kategorie vozidel  a dálniční poplatky

IA Motorová vozidla s vlastnostmi motocyklů, také tři-kolové a čtyři-kolové motocykly.

Dálniční poplatky Zahřeb – Split

Dálniční poplatky Zahřeb- Rijeka

Dálniční poplatky Rijeka- Split

I Motorová vozidla s dvěma nápravami , výšky do 1,30m měřeno u první nápravy, kromě motorových vozidel  z II b) kategorie. – (Kategorie pro všechny normální auto).

Dálniční poplatky Zahřeb – Split

Dálniční poplatky Zahřeb- Rijeka

Dálniční poplatky Rijeka- Split

II a) Motorová vozidla se třemi nebo více nápravami , výšky do 1,30m měřeno u první nápravy

b) Motorová vozidla s dvěma nápravami vyšší než 1.90 m, a maximální přípustná hmotnost nepřesahuje 3500 kg. (Kategorie pro auta s Caravan).

Dálniční poplatky Zahřeb – Split

Dálniční poplatky Zahřeb- Rijeka

Dálniční poplatky Rijeka- Split

III Motorová vozidla s dvěma nebo třemi nápravami,  výšší  než 1.30 m měřeno  u první nápravy, s maximální přípustnou hmotností nad 3500 kg a motorová  vozidla uvedená v II b) s přívěsy.

IV Motorová vozidla se čtyřmi nebo více nápravami,  výšší  než 1.30 m měřeno  u první nápravy, s maximální přípustnou hmotností nad 3500 kg.

Dálniční poplatky  v Istrie

V současné době   dálniční poplatky v Istrie  vztahují  se k absolvování  tunelu Učka a Mirna Brige. Istrijský Y je v současné době rozšířen na 4 stopy dálnice mezi Umag a Pula. Jakmile tato expanze (plán 2011) je dokončena, budou se dálniční poplatky vztahovat i na této cestě, v závislosti na počtu ujetých kilometrů.

Možnosti platby mýtného:

Na chorvatské dálnice všechny hlavní kreditní karty i Kuna jsou přijímány, také platby v cizí měně je možné, ale uvědomte si, že návrat bude probíhat v Kuna.

Informace o dálnice / dálnice přístupu / výstupní body

Níže můžete vidět, který  výstupný bod  je nejvhodnější pro vaši dovolenou,  prohlížet naše tabulku cen. Snadný způsob vyhledávání je použití CRTL + F.

A1 Zagreb: Po sjezdu z dálnice A1 u Záhřebu, tam je možnost pokračovat po dálnici A3 do Lublani, dálnici A5 do Osijeku, dálnici A2 do Varaždinu a po dálnici A4 do Goričanu. Samozřejmě můžete pokračovat i dále do centra Záhřebu , které je asi 8 km od výstupného  bodu.


A1 Dermeje: DŮLEŽITÉ V červnu 2009 nový výstupný bod otevřen v Demerje – což je 3 km před výjezdem Záhřeb.  Když přijdete z jihu, tento výstupný bod  přijímá pouze platby kreditní kartou nebo platby elektronického mýtného – ENC.  Jelikož v chystáte tšina Chorvati nebudou platit  kreditní kartou, můžete se vyhnout pobytu v jedné linii, pokud užíváte tento výstup, a zaplatit platební kartou.

A1 Jastrebarsko:

A1 Karlovac: Karlovac výstupný bod , pokud se chystáte na Plitvická jezera od Záhřebu.

A1 Bosiljevo:

A1 Ogulin: Tento výstup můžete použít  pokud jedete do města Novi Vinodolski, ale není to nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat!

A1 Brinje:

A1 Žuta Lokva: Tento výstup lze doporučit, pokud se chystáte na Senj, Novi Vinodolsk, Ostrov Rab a Ostrov Pag (Novalja a Pag město). Dokonce můžete použít tento výstupný bod abyste se dostali do Rijeky. Bude trvat přibližně stejnou dobu jako na dálnici, a vyhnete mýtného na dálnici.

A1 Otočac: Z tohoto výstupu můžete mít nejkratší vzdálenost od národního parku Sjeverni Velebit.

A1 Perušić:

A1 Gospić: Tento výstup má nejkratší spojení s Karlobagem, a trajektem do města Pag, i zde máte přístup k D25, který se připojí na D1 Kořenice (silnice na Plitvická jezera).

A1 Gornja Ploča: Tento výstup lze doporučit, pokud přijíždíte z jihu a míříte na Národní park Plitvická.

A1 Sveti Rok: výstup Sveti Rok můžete použít  pokud přijíždíte od severu a jedete do Gračacu nebo Kninu. Na podzim a v zimě můžete zažít, že dálnice je uzavřena  kvůli větru Bóra , v tomto případě budete muset opustit dálnici  a pokračovat po staré silnice, která je trochu dobrodružství.

A1 Maslenica: To je nejbližší výjezd do Starigradu a do národního parku Paklenica, (výstupní bod z jihu v případě uzavření dálnice v  kvůli větru Bóra).

A1 Posedarje: výstupný bod , pokud se chystáte na most na ostrov Pag.

A1 Zadar zapad / west: Výstupní bod do Zadaru, Petrčane, Ninu, Zatonu a Viru.

A1 Zadar istok / east: Výstupní bod do Zadaru, Zemuniku (Zadar Airport), Bibinje a Sukošanu.

A1 Benkovac: Výstupní bod do Biograd na Moru, Turanj, Pakoštane.

A1 Pirovac: Výstupní bod do Murteru a Pakoštane pokud přijíždíte z jihu, a taky do Vodice  pokud přijíždíte ze severu.

A1 Skradin: Výstupní bod do Skradinu a dolní části Národního parku Krka.

A1 Šibenik: Výstupní bod do Šibeniku, Primoštenu, Rogoznica, Marina pokud přijíždíte od severu, a výjezd do Vodice a horní části národního parku Krka, když přijde z jihu.

A1 Vrpolje:

A1 Prgomet: Výstupní bod do Trogiru, Seget Vranjica, Marina, ostrovu Čievo a Kaštela.

A1 Vučevica: Velmi málo užitečný  výstupní bod.

A1 Dugopolje: Výstupní bod do Splitu, Podstrana, Sinj,  ostrovu Brač, Hvar Vis, Omiš, a Kaštela.

A1 Bisko:

A1 Blato na cetini: Výstupní bod do Omiš, Dugi Rat, Lokva Rogoznica.

A1 Šestanovac: Výstupní bod do Mimice, Pisak, Brela, Makarska a Tućepi pokud přijíždíte od severu.

A1 Zagvozd:

A1 Ravča: Výstupní bod do Makarska (jih), Tučepi, Podgora, Igrane, Zaostrog a Ploće, mějte na paměti, že cesta z Ravča do Ploče, je trochu dobrodružství a může být náročné, pokud cestujete s karavanem.

A6 Vrbovsko:

A6 Ravna Gora:

A6 Delnice: Výstupní bod do jednoho z neznámých pokladů Chorvatska, Národní park Risnjak.

A6 Vrata: Pokud chystáte na ostrov Krk, Crikvenica.

A6 Oštrovica:

A6 Rijeka (Kun): Koncový bod A6 zde můžete snadno připojit k Istrijskému Y, což je nejjednodušší způsob, jak dostat do měst jako, Umag, Novigrad, Rovinj, Vrsar, Poreč a Pula, když přijde ze Záhřebu a Splitu.

Silniční pomoc: Pokud byste měli potřebovat silniční pomoci, můžete zavolat na pomoc Chorvatskou  silniční asistenci +385 1 987, na domovské stránce www.hak.hr zde najdete také informace o silnicích v Chorvatsku obecně.

HAK má řadu informací, které vám dávají obecné informace o provozu, číslo je + 385 1 4640 800, stiskněte tlačítko 3 k získání informací o angličtině.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tags: ,

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.