Top Post »

April 20, 2010 – 12:27 pm |

Na poslední den naší velikonoční dovolené, jeli jsme na návštěvu nejstaršího města v Chorvatsku. Nin leží 15 km severně od Zadaru. Na cestě do Ninu jsme museli pracovat trochu! V poslední době jsme se stali …

Read the full story »
aktivní dovolená

turistika, vodní sporty a další aktivity pro vaši dovolenou

dalmácie

Split, Dubrovnik, Makarska riviera a krásné ostrovy

kultura

akce, festivaly, koncerty a jiné kulturní akce v Chorvatsku

nakupování

Průvodci, náklady na služby a další věci týkající se plánování rozpočtů

split

1700 rok historie a vše Split nabízí

Home » Istrie

Motovun královna údolí Mirna

Submitted by on March 29, 2010 – 1:22 pm

Motovun-Mirna-údolíMotovon, také nazýván královnou údolí Mirna, je jeden z nejkrásnějších měst ve vnitrozemí Istrie. Naši přátelé mají dům v Motovun, takže jsme tam dost často. Motovun se nachází v regionu lanýžů (Buzet, Motovun a Grožnjan), pouze 20 minut jízdy autem od pobřeží. Město se stalo známé pro jeho filmový festival, který se koná každý rok na konci července, ale díky své malebné poloze, to je také oblíbený pobyt pro umělce.

Silnice na Motovon není tak dobrá, ale existuje spousta vinařství po silnici, kde si můžete koupit víno na dovolenou. Můj tajný tip by bylo koupit víno Bebo v Višnjanu.

.

Motovun- Motovun-Hotel-Kastel- Motovun-centrum

Motovun se nachází na vrcholu kopce, (277 m nm), můžete zaparkovat ve spodní části kopce a jít na příjemnou procházku nahoru, která bude trvat jednu hodinu. Pokud jste trochu líní, můžete zaparkovat své auto trochu blíže na vrchol.


Starý centrum Motovonu je obklopen zdí. Doporučuji  vám projít se zdí, máte užasný vychled na celé okolí. Trvá to jenom 30 minut.

Motovun_

Také byste měli plánovat oběd či večeři v jedné z tradičních istrijských restaurací, kde si můžete vyzkoušet pěkné lanýže.  Podívejte se na naše přátelské stránky, kde máte seznam  restaurací ověřené kvality.

Groznjan

Doporučuji vám také, abyste se zastavili ve městě Grožnjan, které se nachází na vrcholu kopce mezi pobřežím a Motovunem. Grožnjan je známý pro své galerie. Přestože město není příliš velké, má více než 15 galerií ve městě a v létě je tam výborný kulturní program.

Groznjan-galerie Groznjan-2 Groznjan__

V Grožnjanu můžete vyzkoušet vynikající jídla s lanýži, možná dokonce s bílým lanýži, pokud budete mít štěstí.

Toto je výňatek z článku dánských novinách od roku 2008, o lanýže v Istrii:

“V lesích kolem řeky Mirny v Istrie je pravděpodobně nejvíce příjemných lanýže na světě. Je mnoho  lanýže lovců kteří prodávají lanýže v Itálii jak ” italské lanýže”, a dostávají  velkou cenu.“

Navštivte například město Livade, které je centrem lanýžů. Zde si můžete, kromě černé lanýže také dostat vzácné bílé lanýže.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tags:

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.