Home » Užitečné informace

Užitečné informace

Máte-li pocit, že váš odkaz chybí na této stránce nebo na naší stránce pro partnery, kontaktujte nás prosím na info@solitum.hr

Jadrolinija-trajektTrajekty: S více než 1200 ostrovů v Chorvatsku, je velmi pravděpodobné, že budete muset použít trajekt v průběhu Vašeho pobytu v Chorvatsku. V zimní sezóně nejvíce trajektových linek mají méně odjezdů a některé dokonce nejezdí v zimě. Celkem je zde asi 10 trajektových společností v Chorvatsku. Trajektová doprava je obvykle velmi spolehlivá. Zde najdete více informací:

Trajekty Split

Trajekty Dubrovník

Trajekty Zadar

Trajekty Rijeka a Istra

Letecká doprava:

Počet nízkonákladových leteckých společností které létají do Chorvatska výrazně stoupl v posledních letech. Zejména v období od dubna do října můžete najít mnoho leteckých linek z velkých evropských městech. Chorvatsko má 7 mezinárodních letišt’ v Dubrovníku, Splitu, Zadaru, Krk, Pula, Záhřebu a Osijek. Tady máte některé z leteckých společností které létají do Chorvatska:

Germanwings

Croatia Airlines

Ryanair

Easyjet

Panorama-kemp-Oliva-Kampování: Chorvatsko se stalo hlavní destinací ke kampování, s několika stovkami vynikajících kempů ve všech kategoriích. Na Istrii máte  několik luxusních kempů,zatímco dále na jih nebo na ostrově najdete velkou část přírodních kempů. Na mapě níže najdete kempy v Chorvatsku:

Mapa-Kempování-Istrie

Počasí: osobně Vám doporučuji  strávit dovolenou zde v květnu / červnu nebo v září a říjnu, když jsou teploty mezi 20 a 30 stupňů. Předpověď počasí pro následujících 7 dní v Chorvatsku, najdete zde:

http://meteo.hr/index_en.php

dálnice-a1-zagreb-dubrovnik-Dálnice: Z hlediska dálnic byste nenašli mnoho zemí s lepšími silnicemi od Chorvatska. Hlavní část dálnice byla dokončena v posledních 5 letech.

http://www.hak.hr/ – auto pomoc a zprávy o podmínkách na silnicích

Dálniční poplatky v Chorvatsku

Ubytování: Hlavní část nabízeného ubytování v Chorvatsku je soukromé ubytování, v závislosti na kategorii dle vašeho výběru můžete běžně najít ubytování od cca 15 € za osobu, 1 noc . Zde máte několik společností, které nabízejí velký výběr levných apartmánu/chat.

Accommodation Croatia

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also Comments Feed via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.